przesłony okienne

Rolety, żaluzje, plisy – które wybrać do biura?

O komforcie pracy biurowej decyduje bardzo wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Zwłaszcza gdy podczas pracy musimy wytężać wzrok lub gdy pracujemy przy komputerze. Jaki rodzaj oświetlenia jest najzdrowszy dla naszych oczu oraz jaką osłonę okien wybrać, żeby zapewnić sobie optymalny stopień nasłonecznienia? Tego dowiesz się dzięki lekturze tego artykułu.

Żaluzje – najlepsza osłona okienna do biura

Osłony okienne wybierane do biura powinny być estetyczne oraz funkcjonalne. W budynkach użyteczności publicznej najczęściej spotyka się żaluzje – nie jest to rozwiązanie uważane za szczególnie urodziwe, ale bardzo skuteczne. Konstrukcja żaluzji umożliwia pracownikom regulowanie dopływu światła słonecznego, co ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli pracujemy przy komputerze. Jeżeli poszukujemy osłon okiennych do biura domowego, wcale nie musimy wybierać pomiędzy rozwiązaniem praktycznym a eleganckim. Na rynku można znaleźć rolety wykonane z drewna lub bambusa, które są nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo stylowe. Tego rodzaju żaluzje są najczęściej pokryte lakierem ze specjalnymi filtrami UV, który chroni naturalny materiał przed blaknięciem i przedłuża żywotność żaluzji. Oprócz tego, jeżeli okna w naszym biurze są wyjątkowo duże, możemy również zdecydować się na żaluzje pionowe, czyli tak zwane wertikale. Tego rodzaju żaluzje pozwalają nam kontrolować nasłonecznienie pokoju oraz doskonale się prezentują. Oryginalną propozycją są również żaluzje plisowane. Ten rodzaj osłony okiennej bardzo ciekawie wygląda oraz jest niezwykle funkcjonalny i pozwala na przykład na przesłonięcie jedynie dołu lub góry okna.

Rolety typu dzień noc i rolety plisowane – nie tylko do sypialni

Kolejną opcją są rolety lub rolety plisowane. Ich zaletą jest to, że świetnie wyglądają oraz są łatwe w czyszczeniu. Minusem jest ograniczona kontrola dopływu światła. Jeżeli jednak żaluzje nie odpowiadają nam swoją stylistyką, a zwykłe rolety nie spełniają naszych wymagań, możemy rozważyć kupno rolet typu dzień-noc. Tego typu rolety wewnętrzne uszyte są z naprzemiennie ułożonych pasów transparentnego oraz kryjącego materiału, który umożliwia dopasowanie oświetlenia do naszych potrzeb. Rolety plisowane oraz rolety typu dzień-noc będą szczególnie dobrze prezentowały się w biurze domowym oraz miejscach, w których zależy nam na utrzymaniu przytulnej atmosfery. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne i popularne, które warto wykorzystać w pomieszczeniach o charakterze użytkowym.

Wybór opraw okiennych do biura – zarówno tego mieszczącego się w budynku użyteczności publicznej, jak i domowego – jest naprawdę duży. Przy odrobinie wysiłku możemy sprawić, że nasza profesjonalna przestrzeń będzie wyglądała elegancko, a przy tym zapewnić sobie ilość światła potrzebną nam do komfortowego wykonywania swoich obowiązków. Szukając idealnej osłony okien, nie zapomnijmy jednak o zaprojektowaniu sztucznego oświetlenia. W naszym klimacie odpowiedni dobór lamp i lampek biurowych ma ogromne znaczenie dla ergonomii miejsca pracy oraz naszego samopoczucia!