przesłony okienne

Rolety rzymskie DUO, czym się różnią od zwykłych rolet?

Rolety coraz częściej wypierają popularne do tej pory zasłony i firanki. I trudno się temu dziwić, ponieważ nowoczesne rolety nie tylko są lepiej dopasowane do potrzeb użytkowników, ale również potrafią być prawdziwą ozdobą wnętrza. Na rynku można znaleźć rolety gładkie, praktyczne rolety w eleganckiej kasecie, specjalne rolety do kuchni i łazienki, a także rolety idealne do biura czy sypialni.

Zarówno zwykłe rolety, jak i rolety rzymskie cieszą się sporym powodzeniem wśród klientów. Odpowiednio dobrane rolety pozwalają na stworzenie nie tylko pięknej, ale również bardzo praktycznej aranżacji okiennej, która z powodzeniem zastępuje firanki oraz zasłony.

Rolety rzymskie DUO – elegancja zasłon, funkcjonalność rolety

Jeżeli jednak, pomimo oczywistych zalet rolet okiennych, nie do końca pasuje nam ich estetyka i szukamy czegoś, co swoją formą jeszcze bardziej nawiązuje do tradycyjnych domowych tekstyliów, warto przyjrzeć się roletom rzymskim DUO. Czym różnią się od zwykłych rolet i dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Już same w sobie rolety rzymskie z powodzeniem zastępują zasłony. Dzięki specjalnej konstrukcji rolety rzymskie układają się w piękne kontra fałdy, które sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Prz tym wciąż zachowują funkcjonalność właściwą roletom oraz żaluzjom. Rolety wewnętrzne DUO idą o krok dalej. Rolety rzymskie „drugiej generacji” są dwuwarstwowe. To sprawia, że łączą w sobie funkcje firany oraz zasłony.

Roleta rzymska DUO wygląda niemal tak samo, jak zwykłe tekstylia okienne, ale przy tym wciąż pozwala korzystać z wygody, jaką zapewniają rolety. W przeciwieństwie do zwykłych zasłon roleta DUO jest dopasowana do wymiarów okna i, w zależności od potrzeb, pozwala całkowicie je zakryć lub tylko przesłonić. Dwie warstwy – przejrzysta oraz jednolita, dają niemal całkowitą kontrolę dopływu światła słonecznego. Poza tym roleta DUO zapewnia sporą dozę prywatności.

Gdzie warto zamontować roletę rzymską DUO

W jakich pomieszczeniach oraz aranżacjach sprawdzą się rolety okienne typu DUO? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Wybór tkaniny oraz siateczki, z której szyte są rolety, zależy głównie od klienta. To sprawia, że możemy w 100% dopasować ich wygląd do naszych potrzeb. Rolety DUO upiększą każde pomieszczenie, ale ze względu na ich niemal tradycyjny charakter, warto zamontować je w takich pomieszczeniach, jak salon, sypialnia czy domowe biuro. Dzięki temu pokoje będą się pięknie prezentować, a dodatkowo będziemy mogli bez przeszkód regulować ich naświetlenie lub zaciemnienie. Rolety typu DUO doskonale sprawdzą się także w kuchni – wystarczy wybrać materiał odporny na zabrudzenia. Takie rolety rzymskie będą świetnym dodatkiem do kuchni w stylu prowansalskim lub rustykalnym.

Rolety rzymskie DUO to propozycja dla tych, którzy w projektowaniu wnętrz nie lubią kompromisów. Rzadkie połączenie piękna i użyteczności sprawia, że rolety rzymskie DUO zachowują wdzięk i lekkość zasłon oraz firanek, a przy tym pozwalają bez przeszkód korzystać ze wszystkich udogodnień, które oferują nowoczesne rolety.