przesłony okienne

Rolety plisowane, kiedy warto je zastosować?

Rolety plisowane to bardzo ciekawa alternatywa dla zwykłych rolet i żaluzji. Ich ciekawy wygląd oraz możliwość zakupu produktu w wielu różnych wersjach kolorystycznych sprawia, że doskonale odnajdują się one w praktycznie każdym pomieszczeniu. Istnieje jednak kilka sytuacji, w których rolety plisowane są wręcz niezastąpione! Zanim jednak przejdziemy do opisu pomieszczeń, w których plisy doskonale się sprawdzą, postaramy się dokładnie opisać wszystkie ich zalety.

Właściwości rolet plisowanych

Najciekawszą właściwością plis jest to, że dzięki specjalnym prowadnicom można je zatrzymać w dowolnym punkcie okna. Plisy umożliwiają zatem całkowite zaciemnienie pomieszczenia lub stworzenie oryginalnej i nowoczesnej zazdrostki. Przy pomocy plis możemy praktycznie w stu procentach regulować dostęp światła słonecznego do pomieszczenia.

Drugą zaletą plis jest materiał, z którego zostały zrobione. Zdecydowana większość rolet plisowanych dostępnych w sprzedaży jest wykonana ze specjalnej tkaniny poliestrowej, co sprawia, że są nie tylko wytrzymałe i na długo zachowują piękny kolor i estetyczny wygląd, ale także bez problemu można je czyścić.

Pomieszczenia, w których najlepiej sprawdzą się rolety plisowane

Wróćmy jednak do najważniejszego pytania, czyli „kiedy warto stosować rolety plisowane”? Jak nietrudno się domyślić, plisy doskonale odnajdą się wszędzie tam, gdzie szczególnie zależy nam na możliwości regulowania dostępu promieni słonecznych, czyli na przykład w domowym biurze czy salonie. Ale specjalne właściwości plis sprawią także, że pokochają je właściciele łazienek z oknem – dzięki możliwości zatrzymania rolety w dowolnej pozycji już nigdy nie będziemy musieli wybierać pomiędzy kąpielą w egipskich ciemnościach a wymuszonym ekshibicjonizmem. Co więcej, poliestrowa tkanina sprawia, że plisy możemy czyścić przy użyciu łagodnych detergentów. Nie musimy więc martwić się o to, że zaszkodzi im panująca w łazience wilgoć.

Poza tym plisy będą też ratunkiem dla osób, które o poranku najlepiej budzą się dzięki pierwszym promieniom słońca. Plisy można ustawić tak, że w nocy nie będzie wybudzało nas światło samochodów czy latarni, a przy tym nie zaciemnimy całkowicie pomieszczenia.

Oczywiście plisy są także świetnym rozwiązaniem do pokoju gościnnego. Rolety dają piękne, delikatne światło, które sprawi, że to szczególne pomieszczenie będzie wyglądało jeszcze bardziej reprezentacyjnie, a ich szczególne właściwości zdecydowanie ułatwią nam różne aktywności, takie jak oglądanie telewizji czy korzystanie z komputera.

Jak widać, rolety plisowane to idealny wybór – są eleganckie, odporne na zabrudzenia i przede wszystkim zadziwiająco funkcjonalne. Ich ogromną zaletą jest również to, że są bardzo przystępne cenowo! Plisy doskonale spiszą się zarówno w oknach, jak i drzwiach balkonowych, a ich estetyczny wygląd zadowoli nawet najbardziej wymagających wielbicieli pięknych wnętrz.