przesłony okienne

Moskitiery – rodzaje i zalety zastosowania

moskitiery

Czy rosnąca z dnia na dzień temperatura i coraz dłuższe wieczory mogą mieć jakieś wady? Niestety tak. Jedną z niekwestionowanych letnich niedogodności jest pojawienie się komarów. Te niewielkie insekty, chociaż niezbyt szkodliwe, potrafią mocno uprzykrzyć życie w sezonie wiosenno-letnim. Nie wspominając już nawet o innych żyjątkach, które – zwłaszcza na wsi – z chęcią ściągają do jasnego światła lampki. To wszystko sprawia, że noce spędzane przy otwartym oknie, o których marzyliśmy jesienią i zimą, stają się prawdziwym wyzwaniem. Czy jednak musimy z nich rezygnować? Oczywiście, że nie! Wystarczy wyposażyć nasze okna w moskitiery!

Rodzaje moskitier

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów moskitier, a wybór zależy od naszego zapotrzebowania i oczywiście tego, ile możemy wydać. Jednak nie warto kupować najtańszych osłon wyposażonych w taśmę dwustronną, ponieważ ich żywotność jest bardzo krótka. Takie rozwiązanie sprawdzi się jedynie podczas krótkiego wyjazdu na wakacje, kiedy chcemy zabezpieczyć camping przed nieproszonymi gośćmi. Jeżeli szukamy trwalszego rozwiązania, ale ogranicza nas budżet, lepiej zainwestować w moskitiery na rzepy. Oprócz tego do wyboru mamy moskitiery ramkowe, mocowane do ościeżnicy okna. Jest to rozwiązanie stosowane do okien i drzwi. Ciekawą i praktyczną propozycją są moskitiery w rolecie, które można schować w praktycznej kasecie, a swoim wyglądem i sposobem działania niemal nie różnią się od rolet okiennych. Osoby ceniące sobie najwyższą jakość i mogące wydać trochę więcej z pewnością docenią rolety 2 w 1. Moskitiera i roleta są schowane w jednej osłonie, ale działają niezależnie od siebie. Jest to rozwiązanie całoroczne, które zapewnia nam doskonałą ochronę i świetnie sprawdza się w domach jednorodzinnych.

Zalety zastosowania – nie tylko ochrona przed insektami

Słowo moskitiera wciąż wielu osobom kojarzy się z egzotycznymi wakacjami na rajskiej plaży lub afrykańskim safari. Całkiem niesłusznie, bo tę praktyczną osłonę można zaadaptować również na nasze polskie okna. Warto rozważyć kupno moskitiery. Nie tylko zapewniają nam one spokojny sen i chronią przed ugryzieniami komarów, ale również posiadają kilka innych zalet. Przede wszystkim – moskitiery są ekologiczne. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co zawierają w sobie preparaty, które są w stanie wytruć znaczne ilości owadów? Warto pamiętać, że to, co szkodliwe dla insektów, jest również szkodliwe dla człowieka oraz środowiska naturalnego. Moskitiery są bezpieczne dla naszej planety i naszego zdrowia. Poza tym moskitiery mogą być dobrym rozwiązaniem dla alergików. Przy odpowiednio drobnej siatce zapobiegają przenikaniu do pomieszczenia większości pyłków. Istnieje również rodzaj moskitier, które mają właściwości antybakteryjne. Te doskonale sprawdzają się w szpitalach, przedszkolach, a także w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, gdzie są małe dzieci lub osoby chore

Moskitiera zapewnia nam spokojny sen, jest bezpieczna dla naszego organizmu oraz, co najważniejsze, jest skuteczna. Czego niestety nie można powiedzieć o większości preparatów owadobójczych. Poza tym warto potraktować moskitierę jako inwestycję – wybierając osłony dobrej jakości, przez długie lata nie będziemy musieli się martwić o zakup sprejów, spiralek i innych chemicznych środków przeciwko owadom.