przesłony okienne

Moskitiery drzwiowe – skuteczna ochrona przed owadami

moskitiera

Latem wielu z nas szuka sposobu na ochłodzenie się. W takich chwilach nawet legendarny i złowrogi przeciąg, którym straszyły nas babcie, traci nieco na powadze i z chęcią otwieramy równocześnie okna i drzwi, byle tylko poczuć ruch świeżego powietrza. Problem jednak zaczyna się, gdy wraz z orzeźwiającymi podmuchami do naszego domu przedostają się różni nieproszeni goście, tacy jak muchy, komary czy ćmy. Jak się przed nimi obronić nie dostając przy tym udaru cieplnego? Odpowiedź jest prosta – moskitiery!

Moskitiery nie tylko na okna

Moskitiery to specjalne siatki montowane w oknach, które zapobiegają przedostawaniu się owadów do pomieszczenia. Jednak otwory okienne to nie jedyne miejsce, w którym możemy założyć moskitiery. Ta skuteczna ochrona mechaniczna doskonale sprawdzi się również w drzwiach. O ile jednak moskitiery okienne mogą być całkowicie prymitywne – w podbramkowej sytuacji zastąpi je nawet kawałek gęstej firanki przymocowany taśmą dwustronną – o tyle moskitiery drzwiowe nie mogą utrudniać przemieszczania się po domu. Nie zaszkodzi również, jeśli nie będą psuły estetyki wnętrza czy elewacji. Dlatego szukając moskitier drzwiowych, warto wybierać artykuły dobrej jakości.

Jak wybrać moskitierę drzwiową

W drzwiach powinniśmy zamontować moskitierę ramkową, którą, dzięki zawiasom, będziemy mogli zamykać i otwierać. Moskitiery ramkowe wyposażone są w specjalne magnesy, które gwarantują, że nieużywana, moskitiera pozostanie na miejscu. Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonano ramkę i siatkę moskitiery. Warto pamiętać, że z drzwi korzystamy dużo częściej niż z okien, dlatego moskitiery drzwiowe powinny być solidne i odporne na odkształcenia. Najlepiej sprawdzi się moskitiera osadzona w ramie aluminiowej – taka ramka będzie wytrzymalsza i bez problemu oprze się trzaskaniu drzwiami, niestraszna będzie jej również ekspozycja na słońce i wieczorne chłody, które mogą osłabiać niskiej jakości materiał. Siatka moskitiery drzwiowej powinna być wykonana z włókna węglowego, które zagwarantuje nam, że nawet niefortunnie rzucona piłka nie przerwie jej struktury. Osoby ceniące sobie spójny wystrój wnętrz zapewne ucieszy informacja, że zarówno siatki, jak i ramy moskitier dostępne są w różnych kolorach. Możemy zatem bez większego problemu dopasować ten element wystroju do reszty aranżacji pomieszczenia.

Moskitiery to najskuteczniejszy i całkowicie nieszkodliwy sposób na zabezpieczenie domu przed owadami. Montaż siatki nie tylko powstrzymuje natrętne owady, ale dodatkowo jest bezpieczny zarówno dla naszego zdrowia, jak i środowiska naturalnego, czego nie można powiedzieć o pełnych chemii sprayach czy świecach. Poza tym moskitiery zapewniają nam ciągły dopływ świeżego powietrza, a także nie blokują dostępu światła słonecznego, co również nie jest bez znaczenia dla naszego lepszego samopoczucia. Szukając moskitier, nie warto decydować się na najtańsze rozwiązania. Moskitiery to inwestycja na lata. Zdecydowana większość osób już po pierwszej nocy z moskitierami nie potrafi sobie przypomnieć, czemu tak długo zwlekała z ich montażem.


#moskitiery